пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ІІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ ТА МЕТОДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ!

ДО УВАГИ МЕТОДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ!

З 14 по 26 січня 2019 р. проходитимуть курси підвищення кваліфікації учителів математики, які працюють у 10-11 класах (проблемна спрямованість курсів: "Підготовка учнів старшої школи, які вивчають математику на рівні стандарту, до зовнішнього незалежного оцінювання").

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ НА 2019 РІК

неділя, 23 грудня 2018 р.

ДО УВАГИ КООРДИНАТОРІВ МАТЕМАТИЧНОГО КОНКУРСУ «КЕНГУРУ»

На сайті Одеського регіонального оргкомітету Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" http://kangaroo-odessa.blogspot.com/ розпочинається онлайн-подання заявок навчальних закладів, об'єднань навчальних закладів тощо на Міжнародний етап конкурсу, який відбудеться 21 березня 2019 року.


Лист Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів від 04.07.2018 №530 «Про проведення в Одеській області в 2018/2019 навчальному році математичного конкурсу "Кенгуру"».

середа, 19 грудня 2018 р.

ДО УВАГИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ!

У завданні №3 ІІ варіанту з геометрії (профільний та поглиблений рівень) фрагмент умови "N - середина відрізка DC" просимо видалити.

субота, 15 грудня 2018 р.

ДО УВАГИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА МОНІТОРИНГ!

Завантажити ФОРМИ ЗВІТНОСТІ.

Завдання для проведення моніторингу відправлені електронною поштою на адреси, подані відділами (управліннями) освіти та методичними кабінетами (центрами) тощо.

Просимо перевірити свої електронні скриньки (обов'язково перевірте папки СПАМ).

понеділок, 10 грудня 2018 р.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВЕБІНАРІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ПРЕДМЕТІВ ДУХОВНО-МОРАЛЬНОГО СПРЯМУВАННЯ ТА ОСНОВ НАУК

Шановні колеги!
Лабораторія християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія» планує провести низку вебінарів для вчителів предметів духовно-морального спрямування та основ наук (математика, інформатика, фізика, біологія, українська та зарубіжна література, музика тощо).
Викладачами будуть автори посібників із інтеграції Біблії та шкільних предметів (див. інформацію про посібники).

22 грудня о 18:00 відбудеться вебінар для вчителів математики.
Викладач — Кириченко Алла Михайлівна, голова Одеської обласної організації ВГО «Асоціація педагогів», учитель математики і християнської етики НВК імені В’ячеслава Чорновола, м. Южне Одеської області

Щодо участі у вебінарі просимо звертатись до 20 грудня 2018 р. за електронною адресою christian.lab@oa.edu.ua, повідомивши таку інформацію:

1. Прізвище, ім’я та по батькові.
2. Ваш заклад (повна назва).
3. Ваша посада.
4. Місто (село), область.
5. Ваш контактний № телефону.
6. Ваш e-mail.
7. Мета участі у вебінарах (самоосвіта, підвищення кваліфікації, інше).
8. Ваші пропозиції, побажання організаторам, лекторам.


З повагою —

Василь Жуковський, доктор педагогічних наук, професор; керівник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія», голова громадської організації «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання»

Світлана Власова, старший співробітник науково-дослідницької лабораторії християнської етики, психології та педагогіки Національного університету «Острозька академія»

вівторок, 4 грудня 2018 р.

ДО УВАГИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ПРОВЕДЕННЯ ІІ ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З МАТЕМАТИКИ!

Науково-методична лабораторія математики проводить тестування наданих контактних електронних адрес щодо коректності проходження наших електронних листів. Просимо перевіряти свої електронні скриньки.

вівторок, 20 листопада 2018 р.

НЕ НАДІЙШЛА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ПРОВЕДЕННЯ МОНІТОРИНГУ

Станом на 22 листопада до науково-методичної лабораторії математики не надійшла інформація (прізвище, ім'я та по батькові, посада, номер моб. тел., електронна адреса) щодо відповідальних за проведення моніторингу з математики в таких районах та містах обласного значення Одеської області:

  • м. Балта
  • Болградський район
  • Захарівський район
  • Подільський район
  • Окнянський район
  • Роздільнянський район
  • Савранський район
  • Саратський район
  • Татарбунарський район

Просимо якнайшвидше надати потрібну інформацію на електронну адресу od.iuv.math@gmail.com.

Просимо органи освіти ОТГ, які самостійно проводитимуть моніторинг, також прискорити подання відповідної інформації.

четвер, 15 листопада 2018 р.

НЕ НАДІЙШЛА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ПРОВЕДЕННЯ ІІ ЕТАПУ ОЛІМПІАДИ

Станом на 22 листопада до науково-методичної лабораторії математики не надійшла інформація (прізвище, ім'я та по батькові, посада, номер моб. тел., електронна адреса) щодо відповідальних за проведення ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з математики в таких районах та містах обласного значення Одеської області:

  • м. Одеса
  • м. Чорноморськ
  • Арцизький район
  • Б.-Дністровський район
  • Кілійський район
  • Кодимський район
  • Подільський район
  • Овідіопольський район
  • Окнянський район
  • Роздільнянський район
  • Савранський район
  • Саратський район


Просимо якнайшвидше надати потрібну інформацію на електронну адресу od.iuv.math@gmail.com.

Просимо органи освіти ОТГ, які самостійно проводитимуть ІІ етап олімпіади, також прискорити подання відповідної інформації.

вівторок, 6 листопада 2018 р.

ДО УВАГИ МЕТОДИЧНИХ КАБІНЕТІВ (ЦЕНТРІВ)!

Нагадуємо, що інформація щодо відповідальних за проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики та щодо відповідальних за проведення моніторингу з математики для учнів 10-х класів надсилається одночасно на обидві електронні адреси: od.iuv.math@gmail.com; gvv123@ukr.net.

Станом на 15.11.2018 науково-методична лабораторія математики отримала таку інформацію про призначення відповідальних за проведення ІІ етапу олімпіади.

Просимо методичні кабінети (центри) міст обласного значення, районів, ОТГ якнайшвидше надати потрібну інформацію. 

середа, 31 жовтня 2018 р.

УВАГА! МОНІТОРИНГ З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 10 КЛАСІВ

Лист КЗВО "Одеська академія неперервної освіти" від 30.10.2018 №808.

Лист КЗВО "Одеська академія неперервної освіти" від 01.11.2018 №816.


Внесення зведеної інформації щодо організації моніторингу.

Натиснути https://goo.gl/9VSBXy.


Онлайн-форму буде відкрито для заповнення з 5 по 20 листопада 2018 р.


Див. перелік закладів, про які подано зведену інформацію для організації моніторингу (подана інформація відображається орієнтовно через 5 хвилин; можливо, слід буде оновити сторінку натисканням F5 або CTRL+R).

З питань подання зведеної інформації звертатись до науково-методичної лабораторії математики кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій (096-0729634, в.о. професора кафедри Мітельман Ігор Михайлович). 

================================================================================================================
Методичні рекомендації щодо викладання математики у 2018/2019 навчальному році (додаток до листа МОН України від 03.07.2018 №1/9-415).

Нові навчальні програми з математики для 10-11 класів:


неділя, 21 жовтня 2018 р.

18 ЖОВТНЯ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ

18 жовтня 2018 р. на базі науково-методичної лабораторії математики кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій відбувся семінар для вчителів математики та керівників методичних об'єднань «Використання сучасних технологій для формування та розвитку математичних та змістових компетенцій».

Семінар розпочався обговоренням учасників семінару із завідувачкою лабораторії Грінчук В.В. змін у викладанні математики в умовах освітньої реформи в Україні. Подальша робота семінару ґрунтувалась на нагальній проблематиці, сформульованій за підсумками цього діалогу. (Фото 1)



Учитель математики ЗОШ І-ІІІ ступенів смт Раухівка Березівського району Чемерис Т.П. поділилася досвідом щодо використання сучасних технологій для формування й розвитку математичних та змістових компетенцій. (Фото 2)





В.о.доцента кафедри кандидат педагогічних наук Задоріна О.М. провела методичний тренінг «Реалізація наскрізних ліній компетентностей під час викладання математики в 10-х класах за новою програмою». (Фото 3)

Завдяки тренінгу учасники семінару отримали можливість не лише ознайомитися із змістом та теоретичними умовами реалізації наскрізних ліній, але й самостійно добирали задачі з алгебри та геометрії, тренувальні вправи тощо для формування змістових компетентностей і розробляли відповідні інструкції. (Фото 4)


Керівник творчої групи  учитель тієї ж Раухівської ЗОШ Уланова Н.М., котра брала активну участь у створенні нових програм з математики в 10-11 класах (рівень «стандарт»), розповіла про можливості використання додаткових годин у плануванні з математики задля більш ефективної підготовки учнів до ЗНО. (Фото 5)

Нові вимоги щодо викладання математики викликали необхідність модернізації технологій оцінювання учнів. Методист лабораторії Потьомкіна В.Ю. ознайомила учасників семінару з особливостями тематичного контролю знань учнів з математики в 10 класі відповідно до оновлених програм. 

Учасники семінару в підсумковому обговоренні відзначили, зокрема, його вагому практичну спрямованість, належний рівень підготовки, актуальність та змістовність поданих матеріалів. Результати семінару отримали високу оцінку.


ЗАВАНТАЖИТИ КОНТРОЛЬНІ РОБОТИ З АЛГЕБРИ ТА З ГЕОМЕТРІЇ ДЛЯ 10 КЛАСІВ (І семестр, рівень стандарту).
УКЛАДАЧ В.Ю.ПОТЬОМКІНА

ЗАВАНТАЖИТИ КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 10 КЛАСІВ (рівень «стандарт»)
УКЛАДАЧ Т.П.ЧЕМЕРИС

четвер, 20 вересня 2018 р.

ЗАПРОШУЄМО НА ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР

18 жовтня 2018 р. в КЗВО «Одеська академія неперервної освіти» відбудеться обласний семінар з теми «Використання сучасних технологій для формування та розвитку математичних та змістових компетенцій учнів 10 класів, які навчаються за рівнем "стандарт"».

На семінар запрошуються керівники методичних об’єднань та вчителі математики, які працюють у 10 класах за рівнем «стандарт».

Початок роботи семінару о 10:00 за адресою:  м. Одеса, пл. Михайлівська, 17,  ауд. №308.

четвер, 30 серпня 2018 р.

ПЛАНУВАННЯ З МАТЕМАТИКИ ДЛЯ 10 КЛАСУ

Шановні колеги!
Пропонуємо вам орієнтовне календарно-тематичне планування уроків математики в 10 класі (рівень стандарт) за оновленими програмами з доданою однією годиною (3+1). 
Планування розроблено творчою групою під керівництвом Уланової Н.М., співавтора програми з математики рівня стандарт для 10-11 класів.

ЗАВАНТАЖИТИ

Лабораторія математики працює над укладанням контрольних робіт з математики для 10 класу (рівень стандарт), які будуть опубліковані на сайті лабораторії.

вівторок, 21 серпня 2018 р.

ВІДБУЛИСЬ НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ

Фото 1
17 серпня 2018 р. на базі лабораторії математики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради» відбувся науково-методичний семінар з теми «Навчально-методичне забезпечення викладання математики за оновленими програмами в середній та старшій школі». У семінарі взяли участь 33 методисти РМК (ММК) та ОТГ області.
Фото 2
Завідувачка лабораторії  Грінчук В.В. розповіла про концептуальні засади та шляхи реалізації завдань шкільної математичної освіти в умовах оновленого змісту навчання (фото 1). Методист лабораторії Потьомкіна В.Ю. доповіла про результати моніторингу з математики в 9-х класах та на його підставі проаналізувала рівень сформованості математичних компетенцій учнів (фото 2).
Фото 3
Методичними рекомендаціями щодо роботи за оновленою програмою з математики в 10-х класах (за рівнем стандарту) поділилась керівник творчої групи Раухівської ЗОШ Березівського району Уланова Н.М. (фото 3). Зауважимо, що Ніна Михайлівна Уланова активно працювала в складі групи, яка розробляла оновлені програми, і тому учасникам семінару спільно з нею було надзвичайно корисно проаналізувати відмінності чинної програми від попередньої саме в контексті сучасних вимог щодо формування компетенцій учнів відповідно до Концепції Нової української школи.
На завершення семінару під керівництвом завідувачки лабораторії Грінчук В.В. та методиста Потьомкіної В.Ю. відбувся методичний тренінг «Сучасний урок математики відповідно до Концепції Нової української школи». 
Учасники семінару одержали його матеріали в електронному вигляді, що стане в пригоді під час підготовки до нового навчального року та в практичній роботі з вчителями математики.



Фото 4
20 серпня 2018 р. лабораторія математики КЗВО «ОАНО» зібрала керівників методичних об’єднань вчителів математики районів, міст, ОТГ Одеської області та вчителів математики приватних шкіл. Для них був проведений семінар з теми «Методичні особливості викладання математики в 10-11 класах у 2018/2019 навчальному році». У семінарі взяли участь 50 освітян.
Завідувачка лабораторії Грінчук В.В. ознайомила учасників семінару з особливостями викладання математики у 2018/2019 навчальному році.
Учитель математики Крижанівського НВК «ЗОШ–ліцей» Лиманського району Журавльов О.Ю. проаналізував виконання завдань відкритого типу ЗНО з математики у 2018 р. та зупинився на методичних проблемах підготовки до ЗНО з математики (фото 4). Це питання викликало жваве обговорення учасників семінару.
Фото 5
Після цього вчитель математики ліцею «Приморський»Одеської міської ради Попова Л.К. – виходячи з власного багаторічного досвіду роботи в апеляційній комісії – розповіла про деякі особливості розгляду апеляційних заяв учасників ЗНО (фото 5).
Учитель математики Болградського НВК «ЗОШ – ліцей» Дімова Н.В. провела майстер-клас «Проектування уроку математики в умовах компетентнісно-діяльнісного підходу до навчання», значною складовою якого були її власний досвід та оригінальні методичні прийоми (фото 6).
Фото 6
Завершився семінар методичним тренінгом «Реалізація наскрізних ліній компетентностей під час викладання  математики в 10-х класах за новою програмою», який підготували й провели завідувачка лабораторії Грінчук В.В. та доцент кафедри Задоріна О.М. Учасники тренінгу підбирали задачі та створювали інструкції до відповідних вправ, якими має забезпечуватись ефективне формування ключових компетентностей учнів 10-х класів на уроках математики (фото 7).
Фото 7
Учасники семінару не тільки здобули актуальні теоретичні знання з нагальних методичних питань, але й отримали можливість удосконалити власну педагогічну техніку, засвоїти нові дидактичні прийоми. Усі присутні високо оцінили як результати роботи семінару, так і інноваційний формат цього заходу.

четвер, 26 липня 2018 р.

НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ЛАБОРАТОРІЯ ІНФОРМУЄ

Науково-методична лабораторія математики інформує методичних працівників і вчителів математики щодо наявності такої актуальної літератури:
  • Методичні рекомендації з тематичного планування та контрольні роботи для 5-9 класів за оновленими програмами;
  • Методичні рекомендації з викладання в 10-11 класах алгебри та початків аналізу («Границя», «Неперервність», «Похідна та її застосування») й геометрії («Координати та вектори у просторі»).
Звертатись до методистів лабораторії (ауд. 307).

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ КЕРІВНИКІВ МЕТОДИЧНИХ ОБ'ЄДНАНЬ

20 серпня 2018 р. за адресою: пл. Михайлівська, 17, ауд. 308, відбудеться науково-методичний семінар для керівників районних (міських та в ОТГ) методичних об'єднань учителів математики.
Тема семінару: «Методичні особливості викладання математики в 10-11 класах у 2018/2019 навчальному році».
Початок о 10:00.

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ МЕТОДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

17 серпня 2018 р. за адресою: пл. Михайлівська, 17, ауд. 308, відбудеться науково-методичний семінар для методистів ММК, РМК, відділів освіти ОТГ.
Тема семінару: «Навчально-методичне забезпечення викладання математики за оновленими програмами в основній та старшій школі».
Початок о 10:00.

вівторок, 19 червня 2018 р.

ТРИВАЄ РОБОТА АВТОРСЬКИХ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

З 11 по 23 червня 2018 р. на кафедрі природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій проходять авторські курси професора кафедри, автора багатьох посібників та статей з науково-практичного забезпечення математичних змагань вищого рівня Мітельмана І.М. з проблеми «Методика підготовки обдарованих учнів до інтелектуальних змагань з математики». 
Педагогічні працівники різних закладів освіти мають можливість розглянути та обговорити численні прийоми розв'язування складних задач з різних розділів математики, шляхи творчого навчання юних математиків застосування цих методів під час математичних змагань.
Проведення курсів завершиться семінаром-тренінгом, присвяченим актуалізації сучасних методів розв'язування олімпіадних задач.

вівторок, 15 травня 2018 р.

СПІВПРАЦЮЮТЬ НАУКОВЦІ ОДЕСЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ВДОСКОНАЛЕННЯ ВЧИТЕЛІВ ТА ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПЕДАГОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ К.Д.УШИНСЬКОГО

11 травня 2018 р. кафедра математики та методики її навчання Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського» й кафедра природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів проводили круглий стіл «Актуальні проблеми методики навчання математики в контексті розбудови Нової української школи».
Засідання круглого столу вела завідувачка кафедри математики та методики її навчання ПУНПУ імені К.Д.Ушинського член-кореспондент НАПН України, професор, доктор педагогічних наук С.О.Скворцова.
Учасники обговорювали нагальні питання теорії й практики навчання математики в школі: зміни в організації навчання математики в початковій школі відповідно до вимог Концепції Нової української школи, сучасні проблеми навчання математики в основній та старшій школі, науково-методичні засади підготовки сучасного вчителя математики тощо.
Під час дискусії виступили доцент кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій ООІУВ О.М.Задоріна, професор цієї кафедри І.М.Мітельман та старший викладач ООІУВ Л.В.Хоменко, доценти ПУНПУ С.В.Іванова, Т.П.Коростіянець, А.С.Кушнірук, О.П.Свєтной, старші викладачі А.В.Тумбрукакі, Я.С.Гаєвець, А.Л.Іщенко та ін.

неділя, 13 травня 2018 р.

субота, 21 квітня 2018 р.

ЛІЦЕЙ «ПРИМОРСЬКИЙ» ПРИЙМАВ УЧАСНИКІВ ОБЛАСНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Згідно з планом роботи Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів 18 квітня 2018 р. на базі ліцею «Приморський» Одеської міської ради відбулася обласна науково-практична конференція на тему: «Освітні завдання академічного ліцею відповідно до Концепції Нової української школи: досвід та виклики».
Конференцію було присвячено 25-річчю створення ліцею «Приморський» — одного з найбільш авторитетних навчальних закладів Одещини.

У конференції взяли участь директори та заступники директорів загальноосвітніх навчальних закладів, керівники методичних об’єднань учителів природничо-математичних дисциплін загальноосвітніх навчальних закладів області, науковці, викладачі та методисти ООІУВ.

Пленарна частина конференції містила такі доповіді:
«Двадцять п’ять років педагогічної творчості» (директор ліцею «Приморський» Переступняк А.В.);
«Інтерактивні методи навчання — формування професійної успішності педагога та життєвих компетенцій учнів» (заступник начальника ІМЦ департаменту освіти та науки Одеської міської ради по Приморському району Болдирєва Г.В.);
«Розширення фахової компетентності вчителя математики та генезис складного задачного матеріалу» (в.о. професора кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій ООІУВ Мітельман І.М.);
«Основні завдання закладів базової середньої освіти відповідно до Концепції Нової української школи» (завідувачка кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій ООІУВ Папач О.І.).

За участі вчителів ліцею «Приморський» Попової Л.К., Вотякової С.В., Ясинової С.І., Русанової О.М., Мороз А.І., Павліщевої Е.В., Бритавської І.Г., Копиловича Е.В., Федорової І.О., Сівобородченко О.А., Караконстантин О.В. були проведені майстер-класи «Методика модульної організації навчання математики в профільних класах», «Матеріально-технічне забезпечення сучасного уроку біології», «Психолого-педагогічні аспекти врахування множинного інтелекту учнів під час організації освітнього процесу», «Проблеми інтеграції навчальних дисциплін у старшій школі та шляхи їх подолання».

Учасники конференції також узяли участь у круглому столі «Алгоритм дій щодо підготовки закладу базової середньої освіти до впровадження Концепції Нової української школи», який модерували завідувачка науково-методичної лабораторії природничих дисциплін ООІУВ Ятвецька Л.І. та старший викладач ООІУВ Шапірова Н.П. 

пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ УЧНІВ 11 КЛАСІВ

Одеський національний морський університет інформує учнів 11 класів щодо проведення олімпіад з математики, англійської мови, української мови та літератури. Переможці олімпіад можуть отримати додаткові бали до конкурсного балу під час вступу до Одеського національного морського університету.

Більш докладна інформація розміщена на сайті www.osmu.odessa.ua.

понеділок, 16 квітня 2018 р.

ПРО ПРОЕКТ ДУАЛЬНОЇ ОСВІТИ В ГАЛУЗІ РОЗРОБКИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Одеський обласний інститут удосконалення вчителів просить поінформувати учнів 8-11 класів, зокрема -- переможців та призерів олімпіад з математики, фізики, інформатики та інформаційних технологій щодо листа Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України від 04.04.2018 №2.2-857.

Докладна інформація про дистанційну підготовку в галузі java-програмування в рамках проекту ранньої дуальної освіти міститься на веб-ресурсі www.idf.ua.

пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

НАДАНО ГРИФ МОН УКРАЇНИ

Повідомляємо, що навчально-методичний посібник

Ясінський В.А., Лейфура В.М., Мітельман І.М., Панасенко О.Б., Радченко В.М. Секрети підготовки школярів до Всеукраїнських та Міжнародних математичних олімпіад. Теорія чисел. — Вінниця: Нілан-ЛТД, 2018. — 336 с.

отримав гриф Міністерства освіти і науки України «Схвалено для використання у загальноосвітніх навчальних закладах» (лист від 10.04.2018 №22.1/12-Г-203).

четвер, 12 квітня 2018 р.

4 КВІТНЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ПРОФЕСОРОМ ЄВГЕНОМ НЕЛІНИМ


4 квітня 2018 р. на кафедрі природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів відбулася творча зустріч методичних працівників, учителів математики з відомим науковцем, автором підручників та навчально-методичних посібників професором Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди Євгеном Петровичем Неліним.
Тема тривалої професійної розмови з педагогами Одещини: «Реалізація діяльнісного і компетентнісного підходів до викладання математики в сучасних підручниках як дієвий засіб успішної підготовки учнів до виконання завдань ЗНО-2018 з математики».

Професор Є.П.Нелін, зокрема, докладно розглянув у розрізі ключової та предметної математичних компетентностей як теоретичні, так і практичні аспекти нового Державного стандарту, яким передбачається, що саме компетентнісний підхід має стати повноцінним містком, що поєднує Нову українську школу з реальним світом і тими потребами, які ставить перед людиною життя.

Учасники зустрічі скористалися нагодою плідно обговорити з професором Неліним особливості комплектів підручників, автором яких він є. Є.П.Нелін проаналізував дворівневу систему орієнтирів для пошуку планів розв'язування різних типів рівнянь та нерівностей, у тому числі — з параметрами. Цікавою була також і ілюстрація методів розв'язування геометричних задач, прийомів використання авторських таблиць тощо.

Євген Петрович Нелін відповів на численні запитання, деякі з котрих викликали жваву дискусію.   


вівторок, 10 квітня 2018 р.

ДО УВАГИ!

Запланований раніше на 11 квітня 2018 р. майстер-клас для вчителів математики (комунальний заклад "Рішельєвський ліцей") переноситься. Про нову дату його проведення буде повідомлено додатково.

четвер, 29 березня 2018 р.

четвер, 22 березня 2018 р.

ЩОДО ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ 30 БЕРЕЗНЯ

Згідно з планом роботи Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів та Центру дистанційної освіти при Рішельєвському ліцеї 30.03.2018 з 15.00 буде проведено чергову онлайн-консультацію з підготовки учнів до математичних олімпіад.

Консультацію проводитиме професор кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій, канд. фіз.-мат. наук, засл. вчитель України Мітельман І.М.

Необхідна технічна інформація буде надана профільним методистам відповідних методкабінетів електронною поштою до 26.03.2018 (включно).

Тема консультації: "Розв'язування функціональних рівнянь різних типів".
Пропонуємо всім зацікавленим в участі в цій консультації вчителям та учням переглянути відеолекції з цієї теми, розміщені на нашій web-сторінці.

Під час консультації можна буде отримати відповіді на запитання, а також прослухати чергову онлайн-лекцію.

ЗАПРОШУЄМО НА ЗУСТРІЧ З ПРОФЕСОРОМ Є.П.НЕЛІНИМ

Науково-методична лабораторія математики та інформатики запрошує методичних працівників, керівників методичних об'єднань, учителів математики на зустріч з професором Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, кандидатом педагогічних наук Євгеном Петровичем Неліним.

Зустріч відбуватиметься 4 квітня 2018 р. з 09:00 (пл. Михайлівська, 17, ІІІ поверх, ауд. 308).

понеділок, 19 лютого 2018 р.

СКЛАД КОМАНДИ НА ВСЕУКРАЇНСЬКУ УЧНІВСЬКУ ОЛІМПІАДУ З МАТЕМАТИКИ

За підсумками ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики 2017/2018 н. р. та результатами відбірково-тренувальних зборів сформовано команду Одеської області на IV (заключний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики у складі:

Власенко Андрій, учень 8 класу Рішельєвського ліцею;
Чобітько Аліна, учениця 8 класу Рішельєвського ліцею;
Апальков Нікіта, учень 9 класу Рішельєвського ліцею;
Шпір Марія, учениця 9 класу гімназії №1 м. Чорноморська;
Воротов Дмитро, учень 10 класу Рішельєвського ліцею;
Чебатуров Матвій, учень 10 класу ЗОШ №63 м. Одеси;
Кузьмін Станіслав, учень 11 класу Рішельєвського ліцею;
Колесник Вадим, учень 11 класу СШ №117 м. Одеси. 

пʼятниця, 16 лютого 2018 р.

ЩОДО ОНЛАЙН-КОНСУЛЬТАЦІЇ 23 ЛЮТОГО 2018 РОКУ

Згідно з планом роботи Одеського обласного інституту вдосконалення вчителів та Центру дистанційної освіти при Рішельєвському ліцеї 23.02.2018 з 15.00 буде проведено онлайн-консультацію з деяких питань підготовки учнів до математичних олімпіад.

Консультацію проводитиме професор кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційних технологій, канд. фіз.-мат. наук, засл. вчитель України Мітельман І.М.

Необхідна технічна інформація буде надана профільним методистам відповідних методкабінетів електронною поштою до 19.02.2018 (включно).

Тема консультації: "Розв'язування функціональних рівнянь різних типів".
Пропонуємо всім зацікавленим в участі в цій консультації вчителям та учням переглянути відеолекції з цієї теми, розміщені на нашій web-сторінці.

Під час консультації можна буде отримати відповіді на запитання, а також прослухати чергову онлайн-лекцію.

пʼятниця, 9 лютого 2018 р.

ЛІЦЕЙ «ЧОРНОМОРСЬКИЙ» ЗАПРОШУЄ!

Приватний навчальний заклад «Одеська приватна загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів – ліцей «Чорноморський» за підтримки Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації проводить низку учнівських конкурсів для різних вікових категорій. 

Докладну інформацію можна отримати тут.

вівторок, 6 лютого 2018 р.

ДО УВАГИ МЕТОДИСТІВ РАЙ(МІСЬК)МЕТОДКАБІНЕТІВ!

Лабораторія математики та інформатики просить до 20.02.2018 надати матеріали щодо підтвердження або присвоєння педагогічного звання «вчитель-методист» вчителям математики, які проходять чергову атестацію.

Матеріали приймаються за адресою: пл. Михайлівська, 17, ауд. 307.

ВІДБІРКОВО-ТРЕНУВАЛЬНІ ЗБОРИ

Повідомляємо, що згідно з наказом від 06.02.2018 №1-2/26 відбірково-тренувальні збори кандидатів до команди Одеської області на Всеукраїнську учнівську олімпіаду з математики 2018 р. відбуватимуться з 12 по 16 лютого.

Заняття розпочинаються 12 лютого 2018 р. о 14:30 (у приміщенні Рішельєвського ліцею за адресою: вул. Єлісаветинська, 5).

Учасники зборів:

8 клас
Власенко Андрій, Рішельєвський ліцей,
Азаров Володимир, Рішельєвський ліцей,
Чобітько Аліна, Рішельєвський ліцей;

9 клас
Апальков Нікіта, Рішельєвський ліцей,
Константінова Вікторія, Рішельєвський ліцей,
Шпір Марія, гімназія №1, м. Чорноморськ,
Хлистун Регіна, приватна школа "Гармонія", м. Одеса;

10 клас
Воротов Дмитро, Рішельєвський ліцей,
Чебатуров Матвій, ЗОШ №63, м. Одеса,
Боцуляк Ігор, Рішельєвський ліцей;

11 клас
Кузьмін Станіслав, Рішельєвський ліцей,
Колесник Вадим, СШ №117, м. Одеса,
Комаров Максим, Рішельєвський ліцей.

пʼятниця, 2 лютого 2018 р.

ДО УВАГИ МЕТОДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ТА ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ!

Згідно з листом Міністерства освіти і науки України від 30.01.2018 №1/9-61 пропонується до 11 лютого 2018 р. забезпечити реєстрацію фахівців для здійснення експертизи електронних версій підручників для 5 та 10 класів закладів загальної середньої освіти, які подаватимуться на конкурсний відбір проектів підручників.

Реєстрацію організовано через Репозитарій навчальних матеріалів на веб-сайті Інституту модернізації змісту освіти МОН України (розділ "Конкурсний відбір підручників для 1, 5, 10 класів") або за посиланням https://goo.gl/7eBS98.

Міністерство освіти і науки України просить сприяти залученню до експертизи осіб, які мають належний професійний досвід та яких хвилює якість українських підручників.

вівторок, 16 січня 2018 р.

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ ОЛІМПІАДИ!

Апеляція проходитиме в п'ятницю 19 січня з 14.00 до 16.00 в Одеському обласному інституті вдосконалення вчителів, пл. Михайлівська, 17, ауд. 308.

неділя, 14 січня 2018 р.

ДО УВАГИ ВЧИТЕЛІВ, ЯКІ ГОТУЮТЬ УЧНІВ ДО МАТЕМАТИЧНИХ ОЛІМПІАД

Вийшов друком навчально-методичний посібник

В.А.Ясінський, В.М.Лейфура, І.М.Мітельман, О.Б.Панасенко, В.М.Радченко Секрети підготовки школярів до Всеукраїнських та міжнародних математичних олімпіад. Теорія чисел. — Вінниця: ТОВ «Нілан-ЛТД». — 2018, 336 с. 

четвер, 4 січня 2018 р.

ОГОЛОШЕННЯ

13 січня 2018 р. відбудеться ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики.

Олімпіада проходитиме за адресою: м. Одеса, вул. Дворянська, 2 (головний корпус Одеського національного університету імені І.І.Мечникова). 

Початок о 10.00.

Відповіді та вказівки до розв'язань задач розміщено в розділі ОЛІМПІАДИ.

ГРАФІК КУРСОВОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ З МАТЕМАТИКИ У 2018 РОЦІ